Кафедра телекомунікаційних та радіоелектронних систем запрошує випускників шкіл на 1-й курс бюджетної та контрактної форм навчання за спеціальністю  «Телекомунікації та радіотехніка»

Світ вступив у еру постіндустріального розвитку, еру інформаційних технологій. Інформаційні технології нас оточують усюди: радіо та телебачення, телефонний, стільниковий та супутниковий зв’язок, Інтернет – все це відноситься до телекомунікацій. Якщо ви хочете не лише дізнатись, як все це працює, а й навчитись адмініструвати, вимірювати та керувати такими системами, то приходьте до нас на кафедру для освоєння спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка», яка містить в собі чотири спеціалізації:

– «Телекомунікаційні системи та мережі»;

«Комп’ютерно-інтегровані радіоінформаційні системи та технології»;

– «Апаратура радіозв′язку, радіомовлення і телебачення»;

 «Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси».

Телекомунікаційна система – це сукупність технічних і програмних засобів, призначених для обміну інформацією між джерелом та отримувачем повідомлень (меседжів). Отже, це типова інформаційно-телекомунікаційна система.

Типовий склад інформаційно-телекомунікаційної системи:

– серверне обладнання (комп’ютери з підвищеною продуктивністю та технічними характеритиками);

– активне мережеве обладнання і обладнання зв’язку – це комутатори, маршрутизатори, модеми, бездротові точки доступу, телефонні мережі загального користування, міжмережеві екрани;

– середовище передачі даних – це телефонні кабелі, оптоволоконні та бездротові канали передачі даних ( Wi-Fi, LTE);

– кінцеві пристрої – це телефонні апарати, мобільні пристрої, ноутбуки або стаціонарні комп’ютери.

Навчаючись на нашій кафедрі за спеціалізацією «Телекомунікаційні системи та мережі», ви маєте змогу отримати знання у сфері проектування, експлуатації, модернізації та програмування інформаційно-телекомунікаційних систем.

«Комп’ютерно-інтегровані радіоінформаційні системи та технології» . Сучасні радіоінформаційні системи – це складні інформаційно-керуючі системи реального масштабу часу, що включають сукупність радіотехнічних засобів, в яких здійснюється формування, передача, прийом, обробка і відображення інформації на основі сучасних комп’ютерних технологій. Вони призначені для інформаційного забезпечення широкого кола практичних, соціальноекономічних і наукових задач.

РАДІОТЕХНІКА та ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ – це сфера найсучаснішої техніки та інформаційних технологій. Цифровий мобільний зв’язок, Інтернет і передача зображень завдяки новітнім радіометодам стали доступними масовому користувачу. Розвиток космічних досліджень вимагає надійного зв’язку із космічними апаратами. Особливими розділами радіотехніки є радіолокація і радіонавігація. Радіолокація визначає місцеположення віддалених об’єктів. Радіонавігація дає змогу забезпечувати керування рухомими об’єктами за заданими траєкторіями. Широкого розвитку набули супутникові радіоелектронні системи зв’язку та навігації. Методи та засоби радіотехніки, новітні технології визначають прогрес у багатьох суміжних галузях. Прикладом комп’ютерно-інтегрованих радіоінформаційних систем є автоматизовані системи керування повітряним рухом, в яких застосовується високотехнологічна комп’ютерна обробка інформації від різних радіоелектронних засобів з метою забезпечення контролю повітряного руху та підтримки прийняття рішень.

Склад кафедри

На кафедрі працює високо-кваліфікований викладацький склад, з них 16 викладачів вищої категорії – професорів та докторів наук. Це дозволяє кафедрі здійснювати підготовку не лише бакалаврів, а й магістрів та аспірантів.

Студенти спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» приймають активну участь у науково-практичних конференціях, наукових розробках та профільних олімпіадах. Створене студентське наукове товариство «Wisetel».

Партнери кафедри

Кафедра має давні традиції  у сфері розробки та експлуатації авіаційно-телекомунікаційного обладнання та підтримує тісні зв’язки з експлуатаційними підрозділами авіа-підприємств.

Головний аеропорт країни ДП МА «Бориспіль» є навчальним полігоном кафедри. Служби телекомунікацій практично всіх аеропортів країни і великої кількості закордонних аеропортів забезпечені випускниками нашої кафедри. Кафедра активно співпрацює та проводить спільні тренінги з підприємствами ІТ-галузі та операторами мобільного зв’язку. Наші фахівці працюють у провідних лабораторіях світу, зокрема: Bell Labs, Symantec та ін. Ми співпрацюємо з АНТК ім. О.К. Антонова, «Украерорух», ДССЗЗІ, СБУ, «Київстар», «Лайфсел», «Водафон» тощо.

Наші випускники працюють, на підприємствах, установах та організаціях:

Термін навчання на денній формі:

Бакалавр – 4 роки

Магістр – 1,5 року

Кваліфікація випускників (згідно класифікатора професій України ДК 003:2010):

– бакалавра – фахівець із телекомунікаційної інженерії

– магістра:

1) науковий співробітник (електроніка, телекомунікації);

2) інженер інформаційно-телекомунікаційних  технологій.

Наша адреса:

03058, м. Київ,

проспект Космонавта Комарова, 1

корпус № 3, ауд. 3-208.

www.tks.nau.edu.ua

tks@nau.edu.ua

тел.:406-73-92,408-18-38

Їхати до зупинки «Національний авіаційний університет» автобусом №69; маршрутними таксі №№ 69, 401, 411, 438, 421, 433, 442, 573.